Data dodania 13.03.2024 - 13:10
Kategorie aktualności

Zespół badawczy z obszaru Transport & Mobilność (Transport & Mobility) działający na Politechnice Łódzkiej w ramach ECIU (European Consortium of Innovative Universities), którego koordynatorem jest dr inż. Barbara GALIŃSKA z Wydziału Organizacji i Zarządzania liczący obecnie 11 członków, zaprasza do współpracy badaczki i badaczy zainteresowanych następującymi tematami:

• zarządzanie transportem w warunkach globalizacji: wyzwania i problemy branży TSL,
  • transport i sieci transportowe w UE (ekonomika transportu),
  • ekologiczny transport (zrównoważony rozwój, elektromobilność, niskoemisyjność, nowoczesne materiały i technologie przyjazne środowisku),
  • bezpieczeństwo transportu (bezpieczna infrastruktura liniowa i punktowa, bezpieczeństwo czynne i bierne, komfort),
  • inteligentne systemy w transporcie (w tym sterowania ruchem),
  • konstrukcja pojazdów, nowoczesne materiały i technologie,
  • 15 minutowe miasta,
  • mikromobilność,
  • aspekty prawne.

Zespół podjął się już przygotowania 2 projektów Horyzont i pomimo tego, że działa od niedawna, bardzo prężnie się rozwija, a także wspiera możliwościami zwiększania wielosektorowych kompetencji swoich członków oraz Politechniki Łódzkiej.

W związku z powyższym, wszyscy zainteresowani dołączeniem do politechnicznej sekcji Transportu i Mobilności proszeni są o zgłoszenie następujących danych:

• imię i nazwisko,
  • obszar zainteresowań naukowych,

na adres mailowy barbara.galinska@p.lodz.pl do 29 marca 2024.