ECIU4Ukraine vol 2 - Kongres Regeneracja Miast w Łodzi

Gościmy w Łodzi grupę przedstawicieli z 10 uczelni z Ukrainy, którzy biorą udział w projekcie ECIU4Ukraine vol 2.

14 Maj. 2024

Projekt ECIU4Ukriane vol 2 właśnie nabiera tempa. Do Łodzi przyjechali przedstawiciele 10 uczelni partnerskich  z Ukrainy aby wziąć udział w Kongresie Regeneracja Miast. W tym roku temat przewodni to kultura, a wydarzenie ma tytuł "IV Międzynarodowy Kongres Kultura Miasta Regeneracyjnego". Podczas kongresu uczestnicy będą dyskutować na temat tego, jak kultura wpływa na wartości i zachowania społeczne, jakie formy kultury mogą zmieniać miasta oraz jak możemy wykorzystać kulturę do poprawy życia w mieście. Wspólnie z wybitnymi ekspertami poszukają też odpowiedzi na to, jak kultura może przekształcać miasta w miejsce, które dba o środowisko naturalne i pobudza przedsiębiorczość mieszkańców.

Przyjazd gości z Ukrainy był możliwy dzięki projektowi napisanemu na Politechnice Łódzkiej i finansowanemu z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Po sukcesie zeszłorocznej, pierwszej edycji projektu, w tym roku realizowana jest kontynuacja w  postaci projektu ECIU4Ukraine vol 2, który jest prowadzony we współpracy z Europejskim Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów ECIU. Projekt ma na celu pomoc ukraińskim uniwersytetom i wspieranie ich integracji międzynarodowej, w tych trudnych czasach, poprzez zbliżenie ich do Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich. Podczas rocznego projektu 10 uniwersytetów partnerskich z Ukrainy będzie zaangażowanych we współpracę i wymianę akademicką prowadzoną przez PŁ i ECIU.