Oferta ECIU dla studentów- nowe moduły dostępne w semestrze zimowym!

Ponad 250 studentów PŁ wzięło już udział w challenge'ach i mikromodułach ECIU! Mamy nadzieję, że w tym roku akademickim oferta ECIU również będzie cieszyć się dużą popularnością- teraz jest idealny moment, aby zaaplikować.

17 wrz. 2024

Europejskie Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów (ECIU) to sojusz 14 europejskich uniwersytetów, w tym PŁ, w ramach którego studenci, nauczyciele akademiccy i naukowcy współpracują z miastami, lokalnymi społecznościami i przedsiębiorstwami poszukując rozwiązań współczesnych problemów.

Nasi studenci, jako członkowie ECIU, mogą uczestniczyć w challenge'ach i mikromodułach, z których większość nauczana jest online i za które przyznawane są punkty ECTS.

Dlaczego warto wziąć udział?

• Kursy ECIU są całkowicie bezpłatne.
  • Po ukończeniu kursu uzyskasz międzynarodowy certyfikat (elektroniczne mikropoświadczenie) i punkty ECTS.
  • Moduły oferowane przez ECIU są dostępne w kilku formatach: od kursów online po stacjonarne czy tzw. blended learning.
  • Dostęp do krótkich mobilności - jeśli Twój kurs realizowany jest stacjonarnie lub w formule 'blended', będziesz mógł spędzić kilka dni na innej uczelni członkowskiej ECIU - koszty podróży i zakwaterowania mogą zostać pokryte z programu Erasmus+!
  • Innowacyjne metody nauczania - kursy ECIU są prowadzone przy użyciu metodologii zorientowanej na praktykę (CBL, challenge-based learning).
  • Staniesz się członkiem międzynarodowej społeczności nauczycieli, studentów, przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych z różnych środowisk.
  • Kursy ECIU to też po prostu świetna zabawa! :-)

Zdobyte punkty ECTS można wykorzystać w swoim toku studiów, jako przedmioty obieralne lub dopisać ukończenie kursu do suplementu dyplomu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w dziekanacie.

Jak wziąć udział?

Jako student PŁ możesz założyć konto na stronie ECIU University Engage portal. Wystarczy zarejestrować się na platformie, zapoznać się z możliwościami kształcenia i zaaplikować na te mikromoduły lub wyzwania, które Cię interesują.

Należy pamiętać, że rok akademicki na większości naszych uniwersytetów partnerskich rozpoczyna się wcześniej niż na PŁ, dlatego terminy składania wniosków na większość kursów prowadzonych w semestrze zimowym upływają we wrześniu.

KURSY ECIU

Nadal nie wiesz, czym jest ECIU i co ma do zaoferowania? Nie jesteś pewien, jak założyć konto ECIU? Obejrzyj nasze krótkie filmy promocyjne.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z biurem ECIU na PŁ.