Szkolenie coachingowe dla projektu ECIU4Ukraine

Na Politechnice Łódzkiej gościliśmy przedstawicieli 10 ukraińskich uniwersytetów, którzy wzięli udział w szkoleniu "Innowacyjne narzędzia i metody nauczania, uczenia się i coachingu (T&L), część 2".

21 cze. 2024

Projekt ECIU4Ukraine vol 2 jest już w pełnym biegu. Przedstawiciele 10 uczelni partnerskich z Ukrainy przyjechali do Łodzi, aby wziąć udział w szkoleniu "Innowacyjne narzędzia i metody nauczania, uczenia się i coachingu (T&L) cz. 2". Tegoroczne spotkanie było kontynuacją szkoleń rozpoczętych podczas poprzedniej edycji projektu. Tematy poruszane podczas 3-dniowego wydarzenia obejmowały między innymi: coaching holistyczny i zmianę modelu coachingowego, proces coachingowy, pytania, wartości, przekonania i nawyki oraz udzielanie skutecznej informacji zwrotnej.

Przyjazd gości z Ukrainy był możliwy dzięki projektowi napisanemu na Politechnice Łódzkiej i finansowanemu przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA. Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji projektu, w tym roku realizowana jest jego kontynuacja. Projekt ma na celu pomoc ukraińskim uczelniom i wsparcie ich międzynarodowej integracji, w tych trudnych czasach, poprzez zbliżenie ich do inicjatywy sojuszy uniwersytetów europejskich i europejskiego systemu szkolnictwa wyższego.

Projekt ECIU4Ukraine vol. 2 ma na celu zaangażowanie ukraińskich uniwersytetów w działania Europejskiego Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów poprzez zapraszanie ich na konferencje, szkolenia i spotkania. Niektóre wydarzenia odbyły się już w tym roku, takie jak City Congress w Łodzi, Research Week czy ECIU University FORUM w Kownie. Niektóre wydarzenia są nadal planowane na drugą część tego roku, takie jak szkolenie dla kadry zarządzającej w CHEPS (Centrum Studiów nad Polityką Szkolnictwa Wyższego) w Holandii, szkolenie w zakresie mikro-poświadczeń czy konferencja na zakończenie projektu.

editAutor tekstu: Marta Rybicka